مهاجرت به انگلستان (از طریق فعالیت اقتصادی)


سیستم امتیازی (Tier 1) – راه اندازی کسب و کار در انگلستان


این سیستم امتیازی در تاریخ 29 فوریه سال 2008 برای اتباع خارجی راه اندازی گردید.
چهار زیر مجموعه این رده شامل: Tier 1 (عمومی)،  Tire 1(سرمایه گذار)، Tier 1  (راه اندازی کسب و کار) و Tier 1 (کار در حین مطالعه در سطوح عالی) می باشد.
در سیستم Tier 1 اخذ اقامت از طریق راه اندازی کسب و کار شامل 75 امتیاز در قسمت اول آن میباشد. این امتیازات به شرح ذیل است:
- توانایی نشان دادن حداقل مبلغ 200000 پوند (25 امتیاز)
- توانایی نشان دادن اینکه مبلغ 200000 پوند در یکی از موسسات مالی تایید شده باشد (برای مثال بانک) (25 امتیاز)
- توانایی نشان دادن اینکه مبلغ 200000 پوند در صورت نیاز قابل انتقال به انگلستان میباشد (25 امتیاز)
امتیازات دیگری برای موارد دیگر در نظر گرفته شده است مانند توانایی در زبان انگلیسی (10 امتیاز)، امکان نشان دادن توانایی مالی برای گذران و تامین زندگی در انگلستان (10 امتیاز)

 

توانایی نشان دادن حداقل مبلغ 200000 پوند (25 امتیاز)
فرد متقاضی میبایست دارای مبلغ 200000 پوند انگلستان باشد و بتواند در صورت نیاز این مبلغ را در یک کسب و کار جدید در انگلستان سرمایه گذاری نماید. فرد متقاضی میتواند این مبلغ را از طریق اشخاص دیگر نیز تهیه نماید (بعنوان پارتی سوم) که در این صورت فرد مورد نظر میبایست این مطلب را تایید نماید که مبلغ مورد نظر در اختیار فرد متقاضی برای سرمایه گذاری در انگلستان قرار گرفته است.

توانایی نشان دادن اینکه مبلغ 200000 پوند در یکی از موسسات مالی تایید شده باشد (برای مثال بانک) (25 امتیاز)
موسسات مالی مورد نظر برای نگهداری مبلغ 200000 پوند میبایست مورد تایید مقامات دولتی آن کشور باشند و نقل و انتقالات مالی نیز در موسسات مالی مذکور میبایست مورد تایید و تحت مجوز رسمی دولت آن کشور باشد. برای مثال بانکها در گروه این گونه موسسات تایید شده دولتی هستند.


توانایی نشان دادن اینکه مبلغ 200000 پوند در صورت نیاز قابل انتقال به انگلستان میباشد (25 امتیاز)

فرد متقاضی میبایست توانایی نشان دادن این مطلب را داشته باشد که مبلغ 200000 پوند موجود در صورت نیاز، میتواند آزادانه قابل انتقال به یکی از موسسات مالی تایید شده در انلگستان باشد و همچنین مبلغ مذکور قابل تبدیل به واحد پول انگلستان (پوند استرلینگ) میباشد.

 

توانایی در دانش زبان انگلیسی (10 امتیاز)
فرد متقاضی میبایست بتواند توانایی خود را در دانش زبان انگلیسی نشان دهد. این مورد یکی از موارد ضروری میباشد و در صورت عدم توانایی فرد متقاضی مبنی بر نشان دادن توانایی کافی در دانش زبان انگلیسی، ولو در صورت داشتن 75 امتیاز 3 مورد نخست، پرونده او مردود خواهد شد.
راههای اثبات توانایی فرد متقاضی در دانش زبان انگلیسی:
- اگر فرد متقاضی تبعه یک کشور انگلیسی زبان باشد و یا اینکه زبان انگلیسی در کشور فرد متقاضی بصورت گسترده صحبت شود. مانند کشورهای آنتیگوا، باربودا، استرالیا، باهاماس، باربادوس، بلیز، کانادا، دومینیکا، گرانادا، گویانا، جامائیکا، نیوزلند، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادیس.
- داشتن مدرک استاندارد دانش زبان انلگیسی (آیلتس 5/6)
- داشتن مدرک دانشگاهی از یکی از دانشگاههای معتبر از سراسر جهان که قابل مقایسه با مدرک دانشگاهی لیسانس انگلستان باشد.

 

فرد متقاضی میبایست توانایی پشتیبانی مالی از خود و خانواده خود را در مدت زمان اقامت در انگلستان، بدون نیاز به کمک و پشتیبانی از صندوق مالی عمومی داشته باشد.
برای صلاحیت در این مورد فرد متقاضی میبایست بعنوان پشتیبانی مالی برای خود مبلغ 2800 پوند و برای هر فرد در خانواده مبلغ 1600 پوند در حساب بانکی خود نشان دهد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت از طریق راه اندازی کسب و کار در انگلستان با ما تماس بگیرید و اعضای متخصص تیم شرکت مهاجرتی کاپیتال اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

Sign-up for Newsletter

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Please Type the code: