کسب تابعیت از طریق سرمایه گذاری در کشور سنت کیتس و نویس


کشور سنت کیتس و نویس (St. Kitts & Nevis) که در قانون اساسی، سنت کریستوفر و نویس (St. Christopher & Nevis) نامیده می شود از سال 1983 به استقلال دست یافته و از نظر جغرافیایی در 2000 کیلومتری جنوب شرقی میامی واقع شده است که شامل دو جزیره به نامهای نویس (Nevis) با مساحت 2/93 کیلومتر مربع و سنت کیتس (St. Kitts) با مساحت 4/168 کیلومتر مربع میباشد.
زبان رسمی این کشور انگلیسی و عضو سازمان ملل متحد (UN) و سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) و مشترک المنافع انگلستان و دیگر سازمانهای بین المللی میباشد..
مقر اصلی بانک مرکزی کاریبین شرقی در سنت کیتس میباشد و انی نشانکر ثبات پولی دلار کاریبین شرقی ($ EC) میباشد که پول رایج اغلب کشورهای کاریبین شرقی است. این پول وابسته به دلار آمریکا می باشد.
این کشور بصورت دمکراتیک و با سیستم پرالمانی اداره می گردد و تحت سرپرستی ملکه انگلستان میباشد.
کشور سنت کیتس و نویس یکی از کشورهای زیبا و سرسبز آمریکای مرکزی میباشد.

تابعیت کشور سنت کیتس و نویس (St. Kitts & Nevis):
برنامه اخذ تابعیت از این کشور از راه سرمایه گذاری اقتصادی از همان سال استقلال این کشور و با اندیشه تقویت اقتصادی کشور از راه جذب سرمایه بنیان نهاده شده است. بر این اساس، به کسانیکه مایل به سرمایه گذاری در این کشور باشند اجازه مشارکت در گسترش اقتصادی داده می شود و در ازای سرمایه گذاری، بر اساس مواد 90 تا 95 قانون اساسی این کشور و تائید کابینه، در مدت حدود سه ماه سه شخص سرمایه گذار و افراد خانواده اش تابعیت و گذرنامه اعطا میشود.
کشور سنت کیتس عضو کشورهای بریتیش کولونی (مانند استرالیا، کانادا و نیوزلند) و عضو کشورهای همکاریهای کارائیب میباشد و به همین دلیل دارای برنامه های معافیت ویزا، مشابه آنان می باشد.

مزایای اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس
-   مسافرت به تمام کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزا
-   زندگی در انگلستان بدون نیاز به ویزا
-   مسافرت به کانادا بدون نیاز به ویزا
-   مسافرت به استرالیا بدون نیاز به ویزا
-   صدور ویزای ایالات متحده در عرض یک هفته
-   امکان داشتن دو پاسپورت همزمان
-   اخذ پاسپورت بدون نیاز به مصاحبه با سفارت
-   اخذ پاسپورت بدون نیاز به داشتن شرایط سنی
-   اخذ پاسپورت بدون نیاز به سفر به خارج از کشور محل اقامت خود
-   اخذ پاسپورت بدون نیاز به زندگی و اقامت در کشور مربوطه

شرایط مورد نیاز:
برای سرمایه گذاری جهت اخذ پاسپورت این کشور نیازمند پرداخت مبلغ معینی بین 250000 $ تا 450000 $ (با توجه به تعداد اعضای خانواده این مبلغ متغیر است) به صنعت تصفیه و تولید شکر (SIDF) (یک خیریه عمومی) میباشد.

 

برای پرداخت مبلغ به صنعت تصفیه و تولید شکر (SIDF)چهار حالت وجود دارد:
1-   جهت یک فرد به تنهایی مبلغ 250000 $ که این مبلغ غیر قابل برگشت میباشد.
2-   جهت یک فرد با سه عضو خانواده (یعنی با همسر و دو فرزند زیر 18 سال) مبلغ 300000 $ که این مبلغ غیر قابل برگشت میباشد.
3-   جهت یک فرد با پنج عضو خانواده (یعنی با همسر و چهار فرزند زیر 18 سال) مبلغ 350000 $ که این مبلغ غیر قابل برگشت میباشد.
4-   جهت یک فرد با هفت عضو خانواده و بیشتر مبلغ 450000 $ که این مبلغ غیر قابل برگشت میباشد.
موارد فوق شامل هزینه های دولتی می گردد اما هزینه های اجرایی و وکیل جداگانه محاسبه می گردد که بسته به هر مورد هزینه های اجرایی و وکیل متفاوت است.

مبنای قانونی برای اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس (St. Kitts & Nevis):
برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری در سنت کیتس و نویس در سال 1984 و بر مبنای قانون و مقررات زیر ایجاد گردیده است.
1-   ماده 90 تا 95 از بخش VIII قانون اساسی دولت سنت کیتس و نویس مرتبط به تابعیت.
2-   در سال 1984 مجلس تصویب کرد که بر اساس ماده 92 قانون اساسی می توانند نسبت به تحصیل تابعیت اقدام نمایند. ماده 3 (5) قانون تابعیت 1984 چنین مقرر میدارد که: که با عنایت به مواد 8 و 9 این بخش، افراد واجد صلاحیت در صورت پرداخت تمام هزینه های مربوطه و تایید کابینه (St. Kitts & Nevis) می توانند کسب تابعیت نمایند.
3-   پروزه های واجد صلاحیت جهت سرمایه گذاری به منظور کسب تابعیت بوسیله دولت تعیین و به تایید کابینه خواهد رسید.

اطلاعات مهم در مورد اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس (St. Kitts and Nevis)
-   سنت کیتس و نویس (St. Kitts and Nevis) کشوری است بسیار صلح جو، که با تمامی کشورهای جهان روابط خوب داشته و با جمعیت بسیار کم خود (چهل هزار نفر) حتی در صورت مسافرت همه جمعیت به صورت همزمان، اساس مخاطره ای برای هیچ کشور دیگری ایجاد نخواهد نمود.
-   چه در زمان اقدام برای گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی، شما به هیچ وجه مجبور به اقامت و زندگی در کشور سنت کیتس و نویس نیستید. ولی پس از دریافت پاسپورت جدید، شما به عنوان یک شهروند سنت کیتسی، اجازه زندگی در سنت کیتس و نویس را برای همیشه خواهید داشت.
-   شما به عنوان یک شهروند می توانید ملک و هر چیز قانونی دیگری را خرید و فروش کنید. دولت سنت کیتس و نویس هیچگونه مالیاتی بر درآمد خارجی، ارث، کار، بخشش و … ندارد.
-   شهروندان سنت کیتس و نویس برای سفر به ایالات متحده نیاز به ویزا دارند که این ویزا معمولا چند روزه صادر می شود.
-   همچنین شما می توانید به عنوان یک سنت کیتسی در برمودا اقامت نمائید؛ برای کسانی که بیش از شش ماه در برمودا اقامت داشته باشند، سفر به ایالات متحده آمریکا بدون نیاز به ویزا و به دفعات مقدور میباشد.
-   شما می توانید بدون نیاز به ویزا و تنها با در دست داشتن پاسپورت سنت کیتسی خود در کل کشورهای حوزه کارائیب (شامل: باهاماس، برمودا، دامینیکا، گرانادا، بلیز، آیل آف من، جزایر ویرجین آمریکا و جزایر ویرجین انگلستان و …)، انگلستان، ولز، اسکاتلند، ایرلند، موناکو (اروپا، کنار فرانسه) و … زندگی کنید.
-   شما می توانید با پاسپورت سنت کیتسی خود به بیش از 135 کشور و قلمرو در جهان بدون نیاز به ویزا و یا با اخذ ویزا در زمان ورود به فرودگاه آن کشورها سفر کنید. مهمترین این کشورها عبارتند از: کلیه کشورهای اتحادیه اروپا، انگلستان و توابع آن (ولز، اسکاتلند، ایرلند)، کانادا، هنگ کنگ، کره، سنگاپور، سوئیس و …
-   شما به عنوان یک سنت کیتسی می توانید تا دو سا لدر انگلستان بدون نیاز به هیچ کارفرمای خاص و یا داشتن عنوان شغلی خاصی، آزادانه و برای هر کسی کار کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت سنت کیتس و نویس با ما تماس بگیرید و اعضای متخصص تیم شرکت مهاجرتی کاپیتال اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.


برنامه های مهاجرتی      

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sign-up for Newsletter

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Please Type the code: